Miejskie Przedszkole Nr 1

im. Marii Kownackiej w Przasnyszu
DZIAŁANIA NOWATORSKIE W NASZYM PRZEDSZKOLU
Tekst: Joanna Węglicka PDF Drukuj Email

klipart1

Przedszkole, jako jedna z pierwszych instytucji, z którymi styka się dziecko, ma możliwość przekazania mu wielu informacji, wyrobienia określonych nawyków, postaw i umiejętności.

Jego wychowawcza działalność ma ogromne znaczenie dla ukształtowania osobowości dziecka. W związku z tym nauczyciekli naszego przedszkola opracowały program działań nowatorskich, adresowany do dzieci Miejskiego Przedszkola nr 1 im. M. Kownackiej w Przasnyszu oraz ich rodziców. Jego głównym założeniem jest dbałość o zapewnienie najpełniejszego rozwoju umiejętności językowych, artystycznych, społecznych oraz poczucia wartości każdego dziecka, umożliwiając mu jednocześnie osiągnięcie gotowości do podjęcia obowiązku szkolnego. Zamierzeniem naszej działalności jest też uatrakcyjnienie pobytu przedszkolaków w naszej placówce, rozwijanie ich zdolności i zainteresowań. Prowadzone przez nauczycielki działania będą miały charakter metodyczno - organizacyjny i dotyczyć będą wszystkich dzieci naszego przedszkola. Każda z nauczycielek podejmie projekt zgodny ze swoimi zdolnościami i zainteresowaniami:

Małgorzata Zalewska, Małgorzata Pszczółkowska - Zabawy literacko - teatralne
Elżbieta Kamińska, Małgorzata Czaplicka - Moje ja w świecie muzyki
Marianna Daniszewska - Plastyczne cudeńka
Alina Ojrzyńska - Mali artyści - origami
Aneta Kulesza - Zabawy logorytmiczne
Joanna Węglicka - Przedszkolak zuchem
Mamy nadzieję, że zajęcia spodobają się dzieciom, rozbudzą ich ciekawość, wrażliwość artystyczną i emocjonalno - społeczną a także umilą pobyt w naszym przedszkolu.

Tekst: Joanna Węglicka


W związku z udostępnianiem zawartości serwisu internetowego przedszkole1przasnysz.pl stosuje się tzw. cookies, tj. informacje zapisywane przez serwery na urządzeniu końcowym użytkownika. Przeczytaj więcej w polityce cookies.

Aby w pełni korzystać ze strony zakceptuj warunki.